Kelionės data 2018 birželio 23 – 25 dienos.

Ši išvyka prasidėjo labai netikėtai. Sumastėme, kad reikėtų nuvažiuoti iki Lenkijos apsipirkti, o ir diena, praleista kitoje šalyje, nors ir apsipirkinėjant, vis vien įdomesnė. Iš pradžių mastėme šeštadienio ryte važiuoti iki Suvalkų ir tą pačia dieną grįžti, tačiau prisiminėme, kad jau kuris laikas nebuvome išvykę į kitą šalį su nakvyne, tad nusprendėme, kad reikia ir pasivaikščioti po miestą. Deja, nei Suvalkai (Suwałki), nei Augustovas (Augustów) nebuvo labai įdomūs savo lankytinais objektais, tad patraukėme link Bialystoko (kitaip dar Balstogės, lenkiškai Białystok), kuriame praleidome tris dienas (2 nakvynes).

Taigi, šeštadienio rytą sėdome į automobilį, po 4 valandų pasiekėme Bialystoką, įsikūrėme viešbutyje ir patraukėme pietauti.

Viešbutis „ibis Styles Białystok“

Apsistojome „ibis Styles Białystok“ viešbutyje, kuris buvo atidarytas vos prieš 2 metus (2016). Viena iš priežasčių pasirinkti būtent šį viešbutį, buvo tai, kad norėjome pasijusti kaip viešbutyje. Žinoma, peržiūrėjome ir keletą kitų, bet kadangi nakvynės pradėjome ieškoti likus vienai dienai iki išvykimo, pasirinkimas nebuvo didelis.
Viešbutis, kaip ir reikėjo tikėtis, nenuvylė, tačiau ir nenustebino. Tai buvo būtent tai, ko tikėjausi iš „ibis“ top viešbučio: jaukus ir praktiškai apstatytas kambarys, gausūs pusryčiai ir draugiškas kolektyvas. Plius nemokama kava ir arbata viešbučio foje, kasdien tvarkomas kambarys ir modernus išplanavimas.
Kažkada esu girdėjęs mintį, kad viešbutis privalo būti viešbutiškas, juk į jį važiuoji pakeisti namų aplinka, tad šis labai puikiai atitinka šį pasakymą.

Lankytinos vietos

Kosciuszko turgaus aikštė

Tai centrinė miesto aikštė, grysta akmenimis, apsupta įvairių pastatų, kuriuose įsikūrę nedidelės parduotuvėlės, kavinės, barai ir restoranai. Šioje aikštėje taip pat stovi ir baroko stiliaus miesto rotušė su muziejumi (kuriame taip ir neapsilankėme).
Sekmadieniais šioje aikštėje vyksta amatininkų turgus, kuris yra tiesiog įspūdingas. Užimta būna beveik visa centrinė aikštė. Labiausiai prekiaujama tradiciniais rūkytais sūriais, mėsa, vynu, medžio dirbiniais. Nesu didelis turgų ir mugių mėgėjas, tačiau šiame pasivaikščioti buvo visai smagu, o ir gaminiai skiriasi nuo Lietuvos mugėse pardavinėjamų.

Branickio rūmai (Pałac Branickich)

Pastatyti 19 amžiuje Jano Klemenso Branickio užsakymu. Rūmuose buvo rengiami teatrai, opera ir baletas, tačiau per antrąjį pasaulinį karą buvo sunaikinta apie 70% rūmų. Jie buvo atstatyti 1960 metais ir dabar ten įsikūręs Balstogės medicinos universitetas.
Apsilankymo metu, daugiausiai vaikščiojome rūmų sode, o pačiuose rūmuose nebuvome, tiesą pasakius, net nežinau ar galima į juos laisvai patekti. Bet patys rūmai ir sodas atrodo labai gražiai.

Apsipirkimas

Kaip jau minėjau, išvyka buvo ne tik pamatyti miestą, bet ir apsipirkti, o kadangi „ibis Styles Białystok“ viešbutis yra sujungtas su „Galeria Jurowiecka“ prekybos centru, o oras kaip tyčia po atvykimo subjuro ir pylė kaip iš kibiro, patraukėme tiesiai į prekybos centrą. Tai 4 aukštų prekybos, pirmuose trijuose aukštuose išsidėstę parduotuvės, o ketvirtame įsikūrė restoranai ir kinas. Prekių ženklai panašus kaip ir Lietuvoje: Deichmann, Reserved, Cropp ir pan., tik kaip ir reikėjo tikėtis, kainos Lenkiškos. Dauguma marškinėlių kainuoja 4-10€, kelnės nuo 15€, batai nuo 25€ tačiau atidžiau paieškojus galima rasti ir pigiau, ir brangiau, bet palyginus vidurkį, kainos kerta Lietuvos nenaudai :(. Vienas nustebinęs (o gal nenustebinęs) tinklas buvo Deichmann, kažkodėl man visai patinka pas juos pirkti batus, tik va, kad tų pačių batų kaina skiriasi ~14€, tad jeigu būsit Lenkijoje ir batus perkat Deichmann – būtinai užsukit.
Beje, ketvirtame aukšte įsikūrę greito maisto restoranai, kurie dalinasi bendra sėdėjimo erdve, kas man visai patiko. Atėjus beveik visuomet yra laisvų staliukų arba jų laukti ilgai netrunka, o ir nesi apribotas vienu pasirinkimu, pavyzdžiu, aš norėjau azijietiškos virtuvės patiekalų, o žmona turkiškos, tiesiog užsisakėm kas ką norėjom ir valgėme kartu. Patiko :).
Dar buvome užsukę ir į „Alfa Centrum“ prekybos centrą į kurį lyg ir neplanavom eiti, tačiau vaikščiodami centriniu parku pamatėme ir nusprendėme aplankyti. Jame kai kurios parduotuves turi šiek tiek didesnes erdves (pvz. H&M), tačiau prekės panašios.

Apibendrinant

Išvyka buvo ir smagi, ir naudinga, tad tikrai nusisekus. Susipažinom su nauju miestu, daug laiko praleidome vaikščiodami ir dar šiek tiek apsipirkome.
Ko gero daug kas paklaustų, ar sutaupėm apsipirkinėdami Bialystoke. Atsakymas – ir taip ir ne. Pirkiniai kainavo pigiau, tačiau sudėjus visas išlaidas (kuras, nakvynė, maistas, pramogos) išlaidos pasidaro daug didesnės, nei būtume du kartus apsipirkinėję Lietuvoje. Tačiau kelionių malonumas ir įspūdžiai tai atperka.