Šiandien pagaliau atsinaujinau Mac’o operacinę sistemą į „macOS Mojave“. Pagrindinis dalykas, kurio jau seniai laukiau – tai tamsi langų tema. Jos laukiau todėl, kad tiek „Android Studio“, tiek „IntelliJ IDEA Ultimate“, „Chrome“ ir net „YouTube“ esu nustatęs tamsias temas. Anksčiau man jos nelabai patikdavo, tačiau padirbus ilgiau, pastebėjau, kad tekstas tamsesniam fone mažiau vargina akis.

Atnaujinimas pavyko be jokių nesklandumų, tačiau po atnaujinimo susidūriau su keletu problemų.

Neryškus šriftas

Toks jausmas, lyg šrifto glotninimas (antialiasing) būtų išjungtas.
Pirmas dalykas, kurį pabandžiau, tai nueiti į „System Preferences -> General“ ir patikrinti „Use font smoothing when available“ opciją, tačiau mano nuostabai, ji buvo įjungta. Greita paieška Google ir pasirodo, kad daugelis susidūrė su šia problema. Ogi pasirodo, kad Apple išjungė šrifto glotninimą ne „Retina“ ekranuose. Kadangi kompiuterį esu prijungęs prie paprasto ekrano, tad jame šriftas ir atrodė ganėtinai baisiai, o kaip žmogui, ilgai žiūrinčiam į tekstą, tai buvo labai nemalonu.
Džiugu, kad šios problemos sprendimas labai paprastas, užtenka įvykdyti komandą

defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool FALSE

po jos įvykdymo reikia atsijungti ir prisijungti (arba perkrauti kompiuterį) ir šriftas bus atvaizduojamas teisingai ne „Retina“ ekrane. Palyginimui įdėjau prieš ir po ekrano nuotraukas.

Prieš pataisymą

Po pataisymo

Nerandama git komanda

Antroji problema kiek labiau specifinė. Po atnaujinimo norėjau klonuoti Git repozitoriją ir gavau klaidos pranešimą

xcrun: error: invalid active developer path (/Library/Developer/CommandLineTools), missing xcrun at: /Library/Developer/CommandLineTools/usr/bin/xcrun

Kadangi macOS git komanda yra įdiegiama kartu su Xcode, kuris yra taip pat įdiegtas, buvo keista gauti tokį klaidos pranešimą.
Šios problemos sprendimas taip pat labai paprastas – įvykdyti komandą

xcode-select –install

Pasirodo to reikia todėl, kad diegimo metu reikalaujama licencijos sutikimo ir tik sutikus su licencija programų paketas yra įdiegiamas.