Turiu aš tokį nenaują „Raspberry Pi Model B“ – buvo jis tapęs ir namų serveriu, kuriame sukosi Apache, buvo jis ir žaidimų kompiuteriu, kuriame veikė „RetroPie“, net ir namų media sistema kurį laiką pabuvojo. Bet jau kuris laikas jis mėtosi stalčiuje be jokio konkretaus panaudojimo, tad atėjo laikas tai pakeisti it paleisti jį dar kartą kaip torrent klientą.
Panaudoti jį kaip torrent klientą sugalvojau neatsitiktinai, stalčiuje gulėjo ne tik nenaudojamas „Raspberry Pi“, bet ir USB 2.0 išorinio disko dėžute ir 500 GB kietasis diskas, su keletu sunkiau nuskaitomų sektorių. Taigi šiuo atveju viskas bus panaudota – kietasis diskas keliauja į dėžutę, dėžutė jungiasi prie „Raspberry Pi“, o jis, pastoviai prijungtas prie tinklo, valdo atsisiuntimus.
Komplektas tikrai ne pats geriausias, bet bent jau užsistovėję daiktai bus panaudoti.

Konstrukcija

Viso šio reikalo konstrukcija labai paprasta: kietojo disko dėžutėje išgręžiau keletą skylių į kurias įsukau kojeles, prie jų prisukau „Raspberry Pi“ ir prijungiau kietojo disko bei maitino laidus. Va ir visa konstrukcija.

Komponentai

Raspbian

Pirmas žingsnis – įdiegti „Raspbian“. Kadangi prie jos bus jungiamasi tik nuotoliniu būdų per SSH, pasirinkau Lite versiją be grafinės aplinkos. „Raspbian“ diegimo ir pradinės konfogūracijos per daug nedetalizuosiu, nes visa tai galima surasti oficialiame puslapyje

Verta paminėti, kad pagal nutylėjimą sistema leidžia tik 600mA srovę USB įrenginiams, kadangi mano turimas diskas ir dėžutė reikalauja daugiau, po įdiegimo modifikavau /boot/config.txt  failą pridėdamas max_usb_current=1  direktyvą, kuri leidžiamą srovę padidina iki 1.2A.

Torrent klientas

1. Atnaujinam operacinės sistemos paketų sąrašą ir juos atnaujinam

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

2. Įdiegiam torrent klientą

sudo apt-get install transmission-daemon

3. Siunčiami ir atsiųsti failai bus saugomi išoriniam diske, tad sukuriam atitinkamas direktorijas

mkdir -p /media/External/Downloads

4. Pagal nutylėjimą „Transmission“ klientas veikia su „debian-transmission“ vartotoju, tad įsitikinam, kad šis vartotojas gali rašyti į atsisiuntimų direktoriją. Aš tiesiog pridėjau jį prie grupės „pi“

sudo adduser debian-transmission pi

5. Redaguojam konfigūracijos failą

sudo nano /etc/transmission-daemon/settings.json

Aš pakeičiau vos keletą parametrų, daugiau parametrų aprašyta čia

"download-dir": "/media/External/Downloads",
"rpc-password": "password",
"rpc-username": "username",
"rpc-whitelist": "192.168.*.*"

6. Perkraunam servisą

sudo service transmission-daemon reload

7. Ir prisijungiam prie WEB aplinkos naršyklėje įvesdami

http://pi_ip_address:9091/transmission

Ir viskas

Štai taip iš užsistovėjusių komponentų susirinkau paprastą torrent klientą, kuris nenaudoja pagrindinio kompiuterio resursų.

O štai taip atrodo WEB sąsaja: