Prieš keletą metų jau rašiau apie teksto redaktoriaus paieškas, kai perėjau nuo „Ubuntu“ prie „macOS“, kuri tuo metu vadinosi „Mac OS X“. Tačiau per tuos metus poreikiai darėsi vis labiau aiškesni ir paieškos niekada nesustojo, vis išbandydavau naujus redaktorius arba atsisukdavau pažiūrėti, kaip laikosi prieš tai jau bandyti.
Ir pagaliau radau tikrai tai, kas man patinka! Trumpai apžvelgsiu redaktorius, kuriuos naudojau, bet užbėgant įvykiams už akių galiu paskelbti laimėtoją, kuris yra „Visual Studio Code“.

Prieš pradedant apžvalgą trumpas apibrėžimas kokie yra mano poreikiai: redaktoriaus dažniausiai naudojamas tekstiniams ir konfigūraciniams failams redaguoti, bei labai mažiems projektams (didesniems projektams visuomet renkuosi IntelliJ), tad svarbu, kad redaktorius startuotų greitai, turėtų kodo spalvinimą (bent jau šiokį tokį) ir nesunaikintų atidarytų ir neišsaugotų failų, kai operacinė sistema perkraunama.

Visual Studio Code

Šis redaktorius nugalėjo visus kitus dėl to, kad idealiai atitiko visus mano keliamus reikalavimus beveik be jokios papildomos konfigūracijos, yra nemokamas ir turi krūvą papildomų funkcijų. Be jau minėto kodo spalvinimo, jame yra ir kodo užbaigimo pasiūlymai, debugger’is, integruotas Git palaikymas ir gausybė sukurtų praplėtimų.
Iš esmės, jį visai būtų galima naudoti kaip IDE kai kurio tipo projektams. Nesitikėjau tokio funkcionalumo, bet kai atradau – nebeieškau nieko kito.

Sublime Text

Šį redaktorių naudojau iki atrasdamas „Visual Studio Code“. Jis taip pat greitas, turi patogių funkcijų, tačiau yra mokamas. Kadangi redaktorius man labiau reikalingas pavieniams redagavimams, tad mokėti 80$ niekada taip ir nesiryžau.

TextMate

Iki „Sublime Text“ naudojau „TextMate“, tad aprašymas beveik chronologine tvarka gaunasi. Didelių nusiskundimų šiuo redaktoriumi neturėjau, galbūt tik paieška ir teksto pakeitimas veikė kažkaip ne taip, be to jis taip pat yra mokamas, šiek tiek pigesnis nei „Sublime Text“, bet vėlgi mano poreikiams gal kiek per daug.

Atom

Visuomet norėjau, kad jis man tiktų ir patiktų, tad kaskart įrašydavau atnaujinimą ir mėgindavau iš naujo, tik, deja, kaskart šiek tiek nusivildavau. Funkcijų ir išplėtimų gausa skųsti negalima, bet jis startuoja lėtai ir užima daug vietos, tad labiau primena IDE, nei tiesiog redaktorių, be to, jis labiau skirtas dirbti kataloge, tad jeigu tiesiog atidaromas failas (arba sukuriamas naujas) ir sistema perkraunama, jis neišsaugo darbinės kopijos.