Dirbant prie naujo projekto atsirado poreikis prisijungti prie virtualaus privataus tinklo (VPN) naudojantis PPTP protokolu. Kolegoms su Windows ir Linux sistemomis problemų nekilo, tad maniau, kad nekils ir man, deja, klydau. Su VPN daug susidurti neteko, tad pradėjau domėtis kaip gi man prie jo prisijungti. Iškart radau, kad tai galima padaryti per operacinės sistemos nustatymus, deja PPTP protokolas nebe palaikomas nuo OSX 10.12 versijos.

Taigi, prasidėjo programos paieškos, kuri galėtų man padėti ir pakankamai greitai atradau FlowVPN Connect, kuri palaiko šį protokolą, yra nemokama ir nereikalauja didelės konfigūracijos (taip, man patinka, kai paspaudi mygtuką ir viskas veikia :)).

Beje, yra dvi programos: „FlowVPN“ – mokama programa, kuri pateikia VPN serverių sąrašą leidžia prie jų prisijungti; ir „FlowVPN Connect“ – nemokama programa, kuri leidžia prisijungti prie VPN serverio PPTP, OpenVPN ir SSH protokolais.

Beje, labai trumpai apie PPTP – tai vienas labiausiai paplitusių VPN protokolų, tačiau jau atgyvenęs ir nebesaugus, todėl Apple jį pašalino iš macOS ir iOS, o kaip žinia, su laiku ir kiti gamintojai (greičiausiai) paseks šiuo pavyzdžiu.