Taigi, tęsiam savo bokštų lankymą ir šiandien aprašysiu antrą išvyką, kurios metu keliavome link Klaipėdos ir pakeliui (bei grįžtant) užsukome į dar 6 apžvalgos bokštus ir bokštelius.
Pridedu ir žemėlapį, kuriame žymiu aplankytus ir dar neaplankytus bokštus. Pirmąją dalį galima rasti čia.

Šiaulės kalno apžvalgos bokštas

Šis bokštas, dar žinomas kaip „Radviliškio apžvalgos bokštas“, ir yra įkurtas Tytuvėnų regioniniame parke. Tiek bokštas, tiek aplinka maloniai sužavėjo ir jeigu būtų buvęs geresnis oras – būtume pasivaikščioję ir aplink įrengtais takeliai, deja, mūsų apsilankymo metu lijo.
Pats bokštas unikalus tuo, kad turi dvejus laiptus ir vis dar naujas, tad aplankyti užsukti tikrai verta.

Tytuvėnų apžvalgos bokštas

Tytuvėnų apžvalgos bokštas pastatytas ant Kokmaniškės kalno, esančio Tytuvėnų regioniniame parke. Tai vienas pirmųjų apžvalgos bokštų Lietuvoje. Jis buvo pastatytas 2008 metais ir jo aukštis siekia 15 m.
Kadangi šiam bokštui jau beveik 10 metų, tad kai kuriose vietose jam jau truputį reikėtų remonto, bet tai tuo pačiu ir įdomu, juk nestovės šie bokštai amžinai.

Aukštagirės apžvalgos bokštas

Tai 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas pastatytas Varnių regioniniame parke. Bokšto aukštis ir konstrukcija identiška Tytuvėnų bokštui.
Beje, atvykus automobilių stovėjimo aikštelę – bokštas iškart nesimato, reikia palypėti į kalnelį.

Kalnalio apžvalgos bokštas

Bokštas pastatytas dar 2006 metais ir yra tokios pat konstrukcijos kaip ir Tytuvėnų bei Aukštagirės bokštai. Įdomu dar ir tai, kad šis bokštas stovi žemiau (aplink yra ir aukštesnių kalnelių), tačiau mūsų lankymosi metu nuo jo atsivėrė labai gražus kelio ir šiek tiek užlietų laukų derinys.

Siberijos apžvalgos bokštas

Bokšto aukštis 15 metrų ir stovi jis ant Cidabro kalno į kurį vedą sutvarkytas takelis. Iš bokšto matosi Platelių ežeras, Siberijos pelkė. Pats bokštas sutvarkytas ir prižiūrėtas, įrengtos informacinės lentelės apie matomus objektus.

Jogaudų apžvalgos bokštas

Nedidelis bokštelis (5 metrų), kaip tik išvykos pabaigai. Pastatytas ant kalvos, šalia kurios yra ežeras ir karjeras.Atsiveriantys vaizdai nėra patys unikaliausi, tačiau pats bokštelis labai mielas, o stogelis dar ir išgelbėjo nuo netikėtai užklupusio lietaus.