Ko gero tai bus paskutinė šių metų išvyką po apžvalgos bokštus. Už lango jau sniegas ir lipti į apsnigtą ir apledėjusį bokštą būtų tiesiog nesaugu.
Taigi, trečiosios išvykos metu keliavome link Zarasų ir tai buvo viena intensyviausių išvykų, nes aplankėme net 11 bokštų. Deja, oras šį kartą nuvylė dėl didelio rūko, tad iš dalies bokštų praktiškai nieko nesimatė, bet nuvažiavus kelis šimtus kilometrų juk nesisuksi atgal :).
Kaip jau tapo įprasta, pridedu žemėlapį ir nuorodą į prieš tai buvusią išvyką.

Rudesos priešgaisrinis bokštas

Išvyką pradedam nuo bokšto, į kurį nelipome. Tai priešgaisrinis bokštas į kurį lipti galima tik gavus Rudesos girininkijos leidimą, bet kadangi patingėjome juo pasirūpinti, tad teko praleisti. Bokšto aukštis 35 metrai, tačiau apžvalgos aikštelė įrengta 15 metrų aukštyje.

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas

Asmeniškai man, tai vienas gražesnių bokštų, kuriame teko lankytis. Jo aukštis 36 metrai ir panorama atsiveria išties įspūdinga.

Senadvario apžvalgos bokštas

Tai 25 metrų aukščio bokštas nuo kurio matosi aplinkiniai laukai, pievos ir keletas sodybų. Pats bokštas šiek tiek nusidėvėjęs, lipant viršun kai kurie laipteliai ne itin maloniai išlinksta ir matosi, kad tiek bokštui, tiek aplinkai reikėtų šiokio tokio remonto.

Didžiasalio apžvalgos bokštas

Jeigu reikėtų išrinkti mieliausią bokštai – Didžiasalio apžvalgos bokštas laimėtų be konkurencijos. Vos 12 metrų aukščio bokštas pastatytas Didžiasalio kaime, kuris yra paskelbtas etnokultūriniu draustiniu ir daugelis sodybų jame yra saugomos.

Lygumų apžvalgos bokštas

Tai jau matyto tipo bokštas, tik pastatytas ant plokštikalnės, todėl žvelgiant iš viršaus jausmas toks, lyg būtum dar aukščiau.

Vilkakalnio apžvalgos bokštas

Tai tokios pačios konstrukcijos bokštas, kaip ir Senadvario apžvalgos bokštas, tik labiau prižiūrėtas ir geriau išsilaikės. Nuo šio, maždaug 25 metrų aukščio bokšto, atsiveria Ignalinos miesto ir žiemos sporto bazės teritorijų vaizdai.
Beje, jį surasti šiek tiek keblu, Google navigacija nuvedą į žiemos sporto bazę, iš kurios praėjimo į bokštą nėra, tad važiuojant reikėtų žvalgytis nedidelės rodyklės su užrašu „Bokštas“

Šiliniškių apžvalgos bokštas

Arba dar žinomas kaip „Bitė“ bokštas, nes apžvalgos aikštelė įrengta ant mobiliųjų telekomunikacijų bokšto. Konstrukcija panaši į „Omnitel“ bokštą, tik šis buvo įrengtas ankščiau. Apžvalgos aikštelės aukštis 30 metrų.

Zarasų apžvalgos ratas

Taip, tai nėra bokštas, tačiau vis tik, tai statinys iškeltas į 17 metrų aukštį. Nuo jo turėtų atsiverti vaizdas į Zaraso ežerą, bet kai dėl jo nesimatė, tačiau pasivaikščiojimas vis vien buvo labai malonus.

Sartų ežero apžvalgos bokštas

35 metrų aukščio bokštas stovi privačioje teritorijoje ir nuo jo atsiveria Sartų regioninio parko kraštovaizdis, užlipti į jį taip pat sudėtingiau nei į kitus, nes į viršų vedą gana statūs spiraliniai laiptai.

Rubikių apžvalgos bokštas

Standartinės konstrukcijos bokštas, kurio aukštis 15 metrų. Smagu, kad jis yra prižiūrėtas ir šalia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Medžių lajų takas

Ir pabaigai – Medžių lajų takas. Ko gero, beveik visi yra girdėję apie šią vietą, kurioje galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje ir užlipti į 34 metrų aukščio bokštą, įrengtą tako pabaigoje. Beje, lankymasis take yra mokamas ir kainuoja 1€ žmogui.