Šioje dalyje

 • Kelionė LuxExpress autobusu
 • Viešbutis „Residence 1898“
 • Aplankytos vietos:
  • Senamiestis
  • Koperniko mokslo centras
  • Kultūros ir mokslo rūmai
  • Technikos muziejus
 • Maistas

Įžanga

Mintis aplankyti Lenkiją kirbėjo jau senokai, tik kad laiko vis neatsirasdavo. Tačiau 2017, atsiradus darbinių reikalų šioje šalyje ir po keletų dienų planavimo, lankytinų vietų, maršrutų ir viešbučių paieškų, per pačią melagių dieną sėdom į autobusą ir išvažiavom iš Kauno į Varšuvą.

Kelionė

Į Varšuvą važiavome apie 6 valandas 30 minučių su LuxExpress autobusu. Atsiliepimai apie autobusą tikrai puikūs, sėdynės nesustumtos arti vienas kitos, tad vietos kojoms tikrai pakanka. Autobuse pasirūpinta, kad kelionė neprailgtų: kiekvienoje sėdimoje vietoje įdiegta media sistema, kuri leidžia žiūrėti filmus, serialus, klausytis muzikos ar žaisti žaidimus. Veikia nemokamas WiFi (važiuojant užmiestyje šiek tiek sunkiau), yra elektros lizdas su 220V įtampa. Taip pat, kas tikrai nustebino, visos kelionės metu buvo galima vaišintis kava ir arbata iš autobuse įrengto aparato.

Paskutinį kartą taip ilgai praleisti autobuse teko tik važiuojant iš Talino į Kauna, tą kartą važiavome su Eurolines linijomis, autobuse taip pat buvo elektros lizdas ir nemokamas WiFi. Tačiau palyginus kainas maršrutu Kaunas-Varšuva LuxExpress nugali dar kartą: LuxExpress su media sistema, WiFi, elektra, gėrimais kaina vienam žmogui 10-17€ (www.luxexpress.eu); Eurolines su WiFi ir elektra kaina vienam žmogui 14-24€ (www.autobusubilietai.lt). Kainos lygintos 2017-04-11 dieną, nurodyta kelionės data 2017-04-22.

Viešbutis

Varšuvoje apsistojome „Residence 1898“ viešbutyje, kurį labiau reikėtų vadinti apartamentų kompleksu. Pats viešbutis įsikūręs netoli miesto centro, tad pėsčiomis galima pasiekti daugelį miesto vietų. Aplink yra parduotuvių ir vietų pavalgyti, kambariai erdvūs, bet ventiliacija prastoka ir trūksta saulės šviesos. Plačiau apie viešbutį ir kambarį aprašysiu sekančiame straipsnyje.

Ką pamatėm

Senamiestis

Miestą ir senamiestį – jeigu diena saulėta ir graži pasivaikščiojimas aplink miestą tiesiog būtinas. Senamiestyje ir aplink pilna parkų, skulptūrų ir šiaip pastatų į kuriuos įdomu pažiūrėti. Taip bevaikštinėdami praėjome apie 18km.

Koperniko mokslo centras

Tai mokslo centras, kuriame reikia ne apžiūrinėti ekspoziciją, bet viską liesti ir bandyti, o bandyti ir žiūrėti tikrai yra ką: astronomija, fizika, chemija, elektronika, robotika, medicina, socialiniai mokslai ir dar daugiau. Net nežinau su kuo reikėtų palyginti tokį eksponatų (gal geriau reikėtų sakyti eksperimentų) kiekį. Būtina paminėti, kad įdomiausia čia yra mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams, kurie gali praktiškai pamatyti teoriją dėstomą mokykloje, tad nusiteikit būti apsupti daugybės bėgiojančių vaikų.

Centre taip pat įsikūrus ir visai nebloga valgykla. Dauguma patiekalų parduodami pagal svorį (100g – 5 PLN).

Kultūros ir mokslo rūmai

Šio pastato nepastebėti neįmanoma ir jeigu atvirai jis man ko gero labiausiai ir siejasi su Varšuva. Tai aukščiausias Lenkijos pastatas, kuris buvo pastatytas jis buvo 1955 metais kaip sovietų sąjungos dovana Lenkijai. Būtent dėl šios priežasties kai kurie lenkai jo ir nemėgsta, nes jiems tai sovietų sąjungos dominavimo simbolis, bet kadangi jis jau tapo simboliu apie jo griovimus neužsimenama. Šiame pastate įsikūrę muziejai, teatras, kino teatras, įvairios įstaigos, o 30 aukšte įrengta apžvalgos aikštelė.
Būtent tą aikštelė ir aplankėm. Pasikėlimo kaina žmogui 20 PLN ir nuo jos atsiveria viso miesto panorama. Užsibuvom ten visai ilgai – oras giedras, geras matomumas, be to visai smagu suvalgyti ledų gulint ant gulto esančio 30 aukšte.

Technikos muziejus

Muziejus su visai nebloga ekspozicija. Kaip galima suprasti iš pavadinimo eksponuojama viskas, kas susiję su technika pradedant senoviniais automobiliais baigiant muzikinėmis dėžutėmis. Daugiausiai laiko praleidau kompiuterinės technikos ekspozicijoje, kurioje demonstruojamos įvairios skaičiavimo mašinos, bet nepamiršta ir šiek tiek „šiuolaikiškesnė“ technika, tokia kaip „Compaq Portable“, „Apple II“, „Atari“ ir panašiai. Kadangi pats esu nemažai susijęs su kompiuteriais, tad kompiuterių ekspozicija buvo įdomiausia.

Maistas

Nors kelionės pradžioje ir planavau surasti ir paragauti kuo daugiau Lenkiškų patiekalų, tačiau realybėje to taip ir nepadariau. Šiaip ar taip Lenkiška virtuvė ganėtinai panaši į mūsiškę, tad paskanavau tik „Rosół z kurczaka“ (vištos sultinys su makaronais) ir „Pierogi“ (koldūnai). „Pierogi“ ragavau su mėsa ir su virtomis bulvėmis ir nors tikėjausi tiesiog koldūnų, bet jie buvo šiek tiek kitokie – tešlos apvalkalas plonesnis ir minkštesnis, o viduje daugiau įdaro. Be to, patiekiami su kepintais svogūnai arba spirgučiais.