Arba tiksliau reikėtų sakyti „Eken H9”.

Apžvalga

Įsigijau šią kamerą prieš vieną kelionę, kurioje nemažai keliavau gamtoje ir norėjosi turėti nedidelę kamerą, kuri būtų šiek tiek atsparesnė smūgiams ir drėgmei. GoPro tokiam tikslui buvo per brangi, o kadangi kaip tik tuo metu Acme buvo su akcija kažkaip sugalvojau būtent ją ir nusipirkti. Deja, šiuo pirkiniu teko nusivilti. Žinoma, prieš perkant galėjau pasidomėti labiau, tačiau kas jau padaryta tas padaryta.

Ką gi, pradžiai reikėtų išvardinti privalumus:

 • Ekranas – tai buvo viena iš priežasčių kodėl pasirinkau Acme, nes norėjosi matyti ką filmuoju (bent jau apytiksliai)
 • Priedų gausa – komplekte kartu su kamera pridedama daugybė laikiklių, perėjimų ir kitų naudingų priedų (jie suderinami su GoPro), tad būdų pritvirtinimui tikrai yra.
 • Keičiama baterija – pliusas (nors papildomos baterijos ir neturiu)

O dabar apie minusus:

 • Prasta vaizdo kokybė – nors vaizdas ir pakankamai detalus ir kontrastingas, tačiau nenatūralus. Filmuojant prieblandoje arba prastai apšviestoje spalvoje juodi atspalviai susilieja ir vaizdas praranda detalumą. Tiesa pasakius, įrašai daryti prastame apšvietime praktiškai neįžiūrimi.
 • Nėra vaizdo stabilizavimo – tai itin pasijaučiau filmuojant einant, kai kamera pastoviai juda.
 • Veikimo laikas – baterijos veikimo trukmė ganėtinai trumpa, tačiau esant reikalui galima filmuoti prijungus išorinę bateriją.

Ką gi, didžiausias trūkumas tai vaizdo kokybė. Suprantu, kad jis ir neturi būti idealus už tokią kainą, tačiau man jis nėra patenkinamas. Aš vis dar naudoju šią kamerą, bet tik tuomet kai reikia kompaktiškumo ir planuoju filmuoti lauke šviečiant saulei arba noriu nufilmuoti ką nors po vandeniu. Visais kitai atvejai, jeigu yra galimybė, daug mieliau naudoju telefoną.

Programinė įrangos atnaujinimas

Kadangi Acme nepateikia programinės įrangos atnaujinimų, tad nusprendžiau surasti kas yra tikrasis gamintoja ir pabandyti atsinaujinti. Pasirodo, jog „Acme VR03” yra „Eken H9” kamera, tiesiog kitu pavadinimu, tad jai turėtų tikti šios kameros atnaujinimai. Ilgai ieškoti nereikėjo, nes Eken pateikia nuorodas į atnaujinimus Facebook puslapyje. Mano turimos kameros programinės įrangos versija buvo „151128SJ”, tad nusprendžiau diegti „160701SY-SJ”. Diegimas labai paprastas (tačiau jeigu nuspręsite atsinaujinti darykite tai savo rizika):

 1. Atsisiunčiam ir išarchyvuojam atnaujinimą
 2. Iš „Card update” katalogo į MicroSD kortelę nukopijuojam failą „SPHOST.BRN”
 3. Įdedam kortelę į išjungtą kamerą, įjungiam kamerą ir ji turėtų pereiti į atnaujinimo režima (pastoviai degs raudonas indikatorius)
 4. Atnaujinimas bus baigtas kai raudonas indikatorius užges
 5. Išimam kortelę, ištrinam „SPHOST.BRN” failą ir tuomet įjungiam kamerą

Po atnaujinimo pasikeitė 4K ir 2.7K video rezoliucijos:

 • 4K (25fps) – buvo 4K (10fps)
 • 2.7K (30fps) buvo 2.7 (15fps)

Kitų pasikeitimų (neskaitant dingusio Acme logotipo) kol kas nepastebėjau.