Mano išmaniųjų laikrodžių pažintis prasidėjo nuo „LG G Watch“, kuris šiuo metu atrodo labai paprastai, tačiau 2014 metais, kai išmanieji laikrodžiai dar buvo naujovė, jis atrodė įspūdingai.
Taigi, „LG G Watch“ jau kurį laiką nebenešioju dėl trumpai laikančio akumuliatoriaus, o ir naujo pirkti neplanavau, tačiau atsitiktinai pamačiau kinietišką laikrodį K88H, kurio kaina buvo vos 30€, atrodė visai neblogai, tad tiesiog privalėjau jį išbandyti.

Parametrai

Pagrindiniai parametrai:

  • Ekrano rezoliucija: 240×240 pikselių
  • Bluetooth: 4.0
  • Baterija: 300 mAh
  • Atsparumas vandeniui: IP54
  • RAM: 64MB
  • ROM: 128MB

Kaip laikrodžiui parametrai visai neblogi, gaila tik, kad šis laikrodis naudoją nežinoma operacinę sistema, o ne Android Wear. Tačiau jeigu jame būtų Android Wear, tai šis laikrodis atrodytų tiesiog daugiau nei puikiai.

Išvaizda

Laikrodis atrodo gana išvaizdžiai ir pakankamai kokybiškai. Korpusas pagamintas iš kietos plastmasės, apyrankė metaline (nors galima rinktis ir su odine). Galbūt norėtųsi, kad būtų šiek tiek plonesnis.
Ekrano raiška nebloga, tačiau standartinė sąsaja ir laikrodžio temos nėra labai išvaizdžios. Žinoma, galima atsisiųsti ir įdiegti daugiau temų, tačiau tai padaryti šiek tiek problematiškas ir tam būtinai reikia Android telefono su specialia programėle, kuri kažkodėl nėra suderinama nei su vienu mano turimu telefonu. Tad apie laikrodžio temų diegimą parašysiu atskirą straipsnį.

Funkcijos

Standartinės laikrodžio funkcijos yra telefonų knyga, skambinimas, žinutės, skambučių sąrašas, pranešimai, telefono paieška, kalendorius, muzikos grotuvas, fotoaparato valdymas, žadintuvas, žingsniamatis, miego stebėsena, širdies dažnio matavimas, pranešimas kai per ilgai sėdima vienoje vietoje, garso užrašai, laikmatis, skaičiuotuvas. Skamba visai neblogai tačiau daugelis šių programų veikia tik susiejus laikrodį su telefonu ir jame įdiegus gamintojo programėlę.
Šiek tiek nuvylė ir žingsniamatis, kuris žingsnius fiksuoja tik kai yra įjungiamas rankiniu būdu, tad tiesiog nešiojant laikrodį žingsniai nebus fiksuojami. Pranešimas apie užsisėdėjimą irgi veikia ne itin tiksliai, nes net maži rankos judesiai yra fiksuojami kaip judėjimas.

Mane nustebino integruotas garsiakalbis, kuris yra visai garsus, tad teoriškai būtų galima klausytis muzikos. Ne itin praktiškas dalykas, tačiau galbūt kažkam reikalingas.

Šone esantis ratukas sukasi ir spaudžiasi, deja sukant niekas nevyksta, o paspaudus uždaroma atidaryta programa, nors tą pačią funkciją atlieka ir ekrano perbraukimas pirštu, tad jis labiau tik stiliaus elementas.

Dar vienas mane nuvylusi funkcija – rankos judesių fiksavimas. Teoriškai laikrodis turėtų atlikti tam tikras funkcijas jį pasukus pavertus ir panašiai. Prieš tai turėtame „LG G Watch“ ši funkcija veikė labai neblogai ir buvau prie jos pripratęs, tačiau šiame laikrodyje judesiai dažnai neatpažįstami arba suveikia per lėtai.

Akumuliatorius laiko visai neblogai, prijungus prie telefono išlaiko apie 2 dienas, be Bluetooth sujungimo išlaiko ir apie 4, tad šioje vietoje nusiskundimų per daug neturiu.

Pabaigai

K88H laikrodis labai stipriai nenuvylė. Norėtųsi, kad kai kurios funkcijos veiktų kitaip, tarkim žingsniamatis visuomet fiksuotų žingsnius ir laikrodžio temas įdiegt būtų lengviau, tačiau kaip už tokią pinigų sumą jis visai neblogas. Tikrai galėčiau jį rekomenduoti žmogui, kuris nori išbandyti išmąnujį laikrodi, bet nenori investuoti didelės pinigų sumos. Žinoma, tai nebus tas pats kaip Apple Watch arba Samsung Gear, bet susipažinimui visai neblogai.