Išvykimas 2017-12-13 grįžimas 2017-12-15

Į Londoną keliavau darbiniais reikalais ir praleidau tik keletą dienų Londono priemiestyje, tad jokiose lankytinose vietose neapsilankiau, tačiau mane vis vien sužavėjo šis miestas. Anglijoje buvau pirmą kartą, nors prieš keletą metų esu apsilankęs Škotijoje.

Ši mano išvyka įdomi dar ir tuo, jog į ją susiruošti turėjau vos keletą valandų. 14 valandą sužinojau, kad 20 valandą manęs laukia skrydis, tad greitai susikroviau kuprinę, internetu nusipirkau traukinio bilietą į Vilnių ir jau 16 valandą sėdėjau traukinyje. Į priekį skridau su WizzAir ir pats skrydis niekuo neypatingas – tiesiog atvykimas į oro uostą, saugumo patikra, pasų kontrolė ir įsėdimas į lėktuvą.

Atvykimas

Nusileidus Anglijoje laukė pusantros valandos kelionė iki „North Acton“, kuris yra Londono pramoninis rajonas ir ten įsikūrę nemažai verslo įmonių, o pats rajonas, sakyčiau, tipinis Londono priemiestis su daugybe gyvenamųjų namų ir verslo centrų.
Kadangi nusileidau Lutono oro uoste, tad mano kelionė iki viešbučio vyko taip: su oro uosto autobusu nuvykti iki oro uosto stovėjimo aikštelės (2£), tuomet persėsti į traukinį važiuojantį iki „St Pancras“ geležinkelio stoties (16£), nusileisti į metro ir pavažiuoti keletą stotelių „Picadily“ linija, išlipti „Holborn“ stotelėje ir pereiti į „Central“ metro linija ir nuo ten važiuoti iki „North Acton“ stotelės (4£). Atrodo sudėtingai, bet kadangi susisiekimas traukiniais ir metro Anglijoje tikrai puikiai išvystytas, tad problemų nekilo. Beje, važiuojant traukiniu arba metro bilietą būtina saugoti iki kelionės pabaigos, nes išeinant jį reikės atžymėti. Tai gana dažna praktika, tačiau kartais žmonės tuos bilietus (ypač popierinius), tiesiog kur nors pameta.

Metro stotis

Viešbutis

Apsistojau „Holiday Inn London West“ viešbutyje, kuris man tikrai patiko. Kambariai dideli, švarūs ir tvarkomi kiekvieną dieną. Gal šiek tiek nustebino šaldytuvo nebuvimas, nors tiesą pasakius, nelabai jis man ir buvo reikalingas. Viešbutis turi ir didelį barą, tad porai pintų alaus laiko visuomet galima surasti.

Pusryčiams švediškas stalas su dideliu maisto pasirinkimu, bet labiausiai orientuojamasi į pilnus angliškus pusryčius (Full English breakfast), tik juos galima pasitobulinti pagal save. Kadangi esu didelis juodojo pudingo (black pudding) mėgėjas, tai skųstis pusryčiais neturėjau jokio pagrindo.

Pusryčiai

Kelionė namo

Namo skridau su Ryanair iš to pačio Lutono oro uosto, o iki oro uosto važiavau lygiai tuo pačiu maršrutu kuriuo ir atvykau (tik atvirkščia tvarka, žinoma), o kadangi atvykau truputį ankstyviau – dar radau laiko ir papietauti. Patiekalas – Fish and chips, žinoma :).

Fish and chips

Kadangi jau prasidėjęs šventinis laikotarpis, tad oro uostas ir pats lėktuvas buvo ganėtinai užpildyti, tačiau tiek saugos patikra, tiek laipinimas oro uoste organizuojami labai gerai, tad tų eilių per daug ir nesijaučia

Patarimas: Lutono oro uoste yra nuošalus baras prie 10 laipinimo vartų, kuris taip ir vadinasi „Bar 10“, tad tai yra puiki vieta pabėgti nuo pagrindinės laukiamojo salės triukšmo ir išgerti puodelį arbatos.

Tai štai tokia trumpa mano išvyka į Londoną.