Šį routerį įsigijau su vienu tikslu – tam, kad turėčiau nešiojamą routerį, kuris galėtų veikti nuo išorinės baterijos ir galėtų dalinti 3G/4G internetą. Šį tikslą jis pateisino, žinoma, reikėjo įsigyti ir 3G modemą su USB, bet einant lakui atsirado ir daugiau jo panaudojimo būdų, tad dabar kelionės neįsivaizduoju be šio prietaiso.

Specifikacija

  • Maitinimas: 5V / 1A
  • Jungtys:
    • 1 x RJ45 10/100Mbps WAN/LAN
    • USB 2.0 3G/4G modemui
    • mini USB maitinimui
  • Wireless standartai: IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b

Panaudojimas

Routeris turi tris pagrindinius režimus: „3G/4G routeris“, „WiFi prieigos taškas“ ir „WISP“. Toliau plačiau apie kiekvieną.

3G/4G routeris

Šiam režimui reikalingas priedas – 3G/4G modemas. Gamintojas pateikia lentelę su išbandytais modemais, tačiau jis gali veikti ir su kitais. Aš pats įsigijau „Media-tech MT4219“ 3G modemą, kuris buvo vienas pigiausių tokio tipo įrenginių.

WiFi prieigos taškas (Access Point)

Ko gero labai detalizuoti nereikia – prijungiam routerį prie tinklo per RJ45 jungtį ir jis dalina internetą per WiFi

WISP (Wireless Internet Service Provider)

Panašu į prieigos tašką, tik internetas gaunamas prisijungus prie kito WiFi tinklo. T.y. jis prisijungia prie jau žinomo WiFi SSID, perpakuoja siunčiamus paketus ir perduoda juos prie jo prisijungusiems klientams (WiFi arba RJ45).

Asmeninė patirtis

Kaip jau minėjau pradžioje – pagrindinis panaudojimo būdas, apie kurį galvojau, buvo 3G/4G routeris, kurį būtų galima naudoti keliaujant. Kur nors išvykus interneto prireikia praktiškai visuomet, o kadangi SIM kortelė su interneto planu dažnai nekainuoja labai brangiai, tad internetas tampa pasiekiamas visur.

Sekantis panaudojimo būdas, kurio net nesitikėjau, kad naudosiu, tai WISP. Situacija paprasta – apsistojant viešbutyje savo krepšyje dažniausiai turiu telefoną, kompiuterį ir planšetinį kompiuterį. Tai mažiausiai trys įrenginiai, kuriuos noriu prijungti prie viešbučio WiFi. O jeigu keliaujam su žmona tai tokių įrenginių gali būti ir kokie penki. Taigi, prisijungiant kiekviename įrenginyje reikia pasirinkti reikiamą SSID ir įvesti slaptažodį
Kaip šioje vietoje padeda WISP? Ogi labai paprastai – visi įrenginiai turi išsaugotą prisijungimą prie kelioninio SSID, tad užtenka tik prijungti routerį prie viešbučio WiFi ir visi įrenginiai jau turi internetą.

Privalumai ir trūkumai

Privalumai: dydis – nedidelis, kompaktiškas prietaisas, veikia nuo išorinės baterijos ir toks nei privalumas nei trūkumas – keičiamas 3G/4G modemas, pliusas tame, kad šiuo metu 3G modemą, bet esant reikalui galiu atsinaujinti į naujesnį. Ir, žinoma, kaina – routeris kainuoja ~20€.

Trūkumai:
Išorinės antenos nebuvimas. Pasakyti tikslaus atstumo negaliu, tačiau skleidžiamas WiFi signalas nėra itin stiprus. Antras trūkumas – miniUSB jungtis maitinimui. Šis routeris gaminamas jau senokai ir tuomet mini USB buvo puikus pasirinkimas, tačiau bent jau šiuo metu norėtųsi, kad maitinamas jis būtų per microUSB, nes vien tik dėl jo visuomet vežuosi miniUSB kabelį.