Išvykimas 2018-01-13 grįžimas 2018-01-14

Nors savaitgalis pasitaikė šaltokas, tačiau tai buvo šauni išvyka į Klaipėdą – miestą, pro kurį vasarą dažnai pravažiuoju, tačiau aplankęs esu galbūt tik keletą kartų jaunystėje.

Tikslaus maršruto prieš kelionę nesudarinėjome, tačiau būtinai norėjome pasivaikščioti po senamiestį, persikeltu keltu į Smiltynę, galbūt aplankyti atnaujintą Jūrų muziejų ir, žinoma, pasižvalgyti į laivus.

Viešbutis

Apsistojome viešbutyje „Old Mill Hotel“, kuris randasi prie pat senosios perkėlos, o pro viešbučio langus visuomet matosi vienas kitas laivas. Šį viešbutį taip pat pasirinkome neatsitiktinai, kaip jau minėjau, Klaipėdoje buvau vos tik keletą kartų, tačiau kažkodėl atsimenu šį pastatą ir kai sužinojau, kad jame yra viešbutis, kitų variantų net nesvarstėme.

Apsistojome standartiniame dviviečiame kambaryje, kuris nėra labai didelis, tačiau ir neapkrautas baldais, tad vietos užtektinai. Tiesą pasakius, pats kambarys nieko per daug nenustebino – jame buvo viskas, ko galima tikėtis viešbučio kambaryje, gal tik verta paminėti ko nebuvo: minibaras buvo užrakintas, tad šaldytuvu naudotis nepavyks, nėra virdulio, kuris kaip ir ne visada reikalingas, bet jeigu būna – tai dažnai pasidarau bent jau vieną puodelį arbatos.
Viešbučio pirmame aukšte veikia baras ir restoranas, kuris mūsų viešnagės metu buvo užsakytas privačiam renginiui, tačiau Lobby bare visai smagiai pasisėdėjome.

Senamiestis

Kadangi didelių tikslų neturėjome, tad pirmą viešnagės dieną pasivaikščiojome po senamiestį ir krantinę. Žinojau, kad Klaipėdos senamiestis išsiskiria savo planine gatvių struktūra, kuri nebūdinga jokiam kitam Lietuvos senamiesčiui ir jame įrengta nemažai įvairių skulptūrų, tad bevaikščiodami mėginom surasti vieną kitą.

Maistas

Pietus valgėme picerijoje „Pas Francesco“, kuri pasirodo vertinama kaip viena geriausių Klaipėdoje, kurioje pica kepama ir specialaus raugo, o ir kai kuriuos ingridientus siunčiasi iš Italijos. Ir šį kartą internetiniai atsiliepimai nemelavo, tai buvo viena skanesnių picų, kokią tik esu valgęs, o dar lengvai apšlaksčius aštriu aliejumi – skonis tiesiog puikus.
Vakare užsukome į airišką pubą „Irish Nesė Pub“. Iš pradžių galvojome tik išlenkti po bokalą Guinness, tačiau užsisakėme ir užkandžių rinkinį. Dar kiek pasivaikščioję nusprendėme pabandyti ir anglišką pubą pavadintą „Skipper’s Wife Pub“, kurs patiko netgi labiau už praeitą. Nežinau kodėl tiksliai, galbūt man tiesiog labiau patinka angliško stiliaus pubai :).

Jūrų muziejus ir Smiltynė

Ir žinoma – keltas! Labai norėjau persikelti iš vieno kranto į kitą, taigi atsikėlėme ryte, padarydami šiokį tokį lanką, nužingsniavome iki Senosios perkėlos ir persikėlėme į Smiltynę. Kėlimasis, nors ir trumpas, tačiau man labai patiko kaip kelto kapitonas visuomet sugeba taip sklandžiai išplaukti ir prisišvartuoti kitame krante, atrodytų, be didelių pastangų.


Kadangi jau buvome Smiltynėje ir oras pasivaikščiojimams nebuvo pats tinkamiausias, tad patraukėme link Jūrų muziejaus, kuris prieš keletą mėnesių buvo atidarytas po renovacijos ir dabar atrodo kaip vienas geresnių muziejų Lietuvoje. Labai nustebino tai, kad jame radome nemažai interaktyvių ekspozicijų, kurių kažkaip mūsų muziejai pagailėdavo, o jeigu ir įrengdavo kokią – tai labai dažnai ji būdavo išjungta arba sugadinta. Tad Jūrų muziejus gauna didelį pliusą, kad taip šauniai susitvarkė! Beje, lankantis muziejuje verta pasidomėti kokiomis valandomis šeria Jūrų ruonius, nes prižiūrėtojau surengia nedidelį šou, kurį labai smagu pamatyti.
Kalbant apie šou – apsilankėme ir delfinų pasirodyme, kuris buvo šaunus ir dresuotojai tikrai įdėjo daug darbo jį rengdami, o atnaujintas baseinas su apšvietimo ir garso technika sukuria malonią aplinką, tad viskas lyg ir gerai, bet kažkodėl trūko to „vau“ efekto.