Dar vienas mažas maršrutizatorius (routeris) atkeliavo pas mane. Šiek tiek ankščiau rašiau apie TP-Link TL-MR3020, o šį, dar mažesnį maršrutizatorių, atsitiktinai pastebėjau viename skelbimų portale. Kadangi jis buvo nenaudotas, kaina su siuntimu buvo tokia pati kaip ir AliExpress, tad susigundžiau jį išmėginti. Vienas pliusas, kurį pastebėjau iškart, tai microUSB jungtis, tad nereikės pastoviai turėti dedikuoto maitinimo kabelio.

Specifikacija

  • Maitinimas: 5V / 1.2A
  • Jungtys:
    • 2 x RJ45 10/100Mbps WAN ir LAN
    • USB 2.0 3G/4G modemui arba duomenų laikmenai
    • micro USB maitinimui
    • Wireless standartai: IEEE 802.11bgn
  • Procesorius: Ralink RT5350

Privalumai ir trūkumai

Be jau minėtos microUSB jungties, sekantis pliusas – tai maršrutizatoriaus dydis, kuris yra beveik dvigubai mažesnis, nei prieš tai apžvelgtas TP-Link, žinoma jis taip pat neturi išorinės antenos ir įtariu, kad WiFi signalas taip pat nebus stiprus, bet ir tas pats TP-Link negali pasigirti geru signalu.

Deja, įjungus maitinimą laukė šioks toks nusivylimas, maršrutizatoriaus programinė įranga, švelniai tariant, tiesiog baisi ir kadangi įsigijau H modelį, ji neturi 3G modemo tvarkyklių, tad USB jungtis, esanti šone, yra skirta tik kietajam diskui, kurį prijungus maršrutizatorius tampa prie tinklo prijungta duomenų saugykla (NAS). Žinoma, kai kuriose situacijose tai būtų naudinga, bet man labiau norėjosi įrenginio kelionėms.

Dydžio palyginimas

LEDE (OpenWrt)

Kadangi esama programinė įranga nepalaikė 3G modemo, tad sekantis žingsnis buvo įdiegti OpenWrt, kadangi su ja bet kurį maršrutizatorių, turintį USB jungtį, galima paversti 3G maršrutizatoriumi.
Kadangi OpenWrt jau kurį laiką nebuvo atnaujintas įdiegiau LEDE. LEDE – tai OpenWrt pagrindu kuriama maršrutizatorių programinė įranga, kuri yra kaip ir OpenWrt tęsinys.

Diegimui pasirinkau paprasčiausią kelią – atsisiunčiau programinės įrangos vaizdą (image), tuomet maršrutizatoriaus meniu pasirinkau mikroprogramos atnaujinimą ir pasirinkau tik ką atsisiųstą failą. Atnaujinimas truko apie minutę, o po perkrovimo pasirodė šviežiai įdiegtas LEDE.

Standartiškai LEDE nepalaiko USB ir 3G modemų, tad pirmą kartą konfigūruojant reikia prijungti maršrutizatorių prie interneto, prisijungti prie jo per SSH ir įvykdyti šias komandas:

opkg update
opkg install usb-modeswitch kmod-mii kmod-usb-net kmod-usb-wdm kmod-usb-net-qmi-wwan uqmi

ir perkrauti su komanda reboot.

Programinės įrangos atnaujinimas