Apžvalgos bokštų statymo bumas galbūt jau ir pasibaigė, tad kol orai dar leidžia, sugalvojome aplankyti jų kiek galima daugiau. Mūsų lankomi bokštai nebūtinai turi būti labai aukšti, tad lankome ir mažus medinius bokštelius, esančius pasivaikščiojimų takuose ar rezervatuose. Šiam tikslui sukūriau ir žemėlapį, kuriame žymiu aplankytus ir dar neaplankytus bokštus. Kadangi nusimato ne viena išvyka, tad ir straipsnių bus ne vienas, kuriuose aprašysiu kiekvieną iš jų detaliau.

Kazlų rūdos apžvalgos bokštas

Tai nedidelis, medinis apžvalgos bokštelis įrengtas pažintinio miško tako pabaigoje. Iš jo galima apžiūrėti aplink esantį mišką truputį iš aukščiau. Verta aplankyti vykstant pasivaikščioti miške arba išsiruošus į pikniką, nes aplinkui yra įrengtos stovyklavietės.

Žuvinto rezervato apžvalgos bokštas

Būtų galima sakyti, kad čia yra du bokšteliai. Pirmasis yra Žuvinto ežero gamtinio tako pabaigoje. Take, kaip ir bokštelyje, nemokamai galima lankytis nuo 8 iki 20 valandos, tik takui jau šiek tiek reikėtų remonto. Pats bokštelis nėra didelis ir yra pritaikytas paukščių stebėjimui, tad skirtingai nei daugelyje kitų, jame yra sudėti langai ir būti jave visai jauku net kai lauke vėjuota.
Antrasis bokštas yra lankytojų centro trečiame aukšte. Tai stiklinė konstrukcija iš kurios per teleskopus galima stebėti paukščius ir ežero panoramą.

Metelių apžvalgos bokštas

Nuo šio 15 metrų aukščio bokšto galima apžiūrėti Metelių ežerą, Metelių kaimą, Papėčių piliakalnį ir kitus aplink esančius objektus. Tai įdomesnės formos vis dar naujas bokštas su atsiveriančiais tikrai gražiais vaizdais. Be to, bokštas prie pat kelio, tad esant aplinkui tikrai verta užsukti.

Veisiejų apžvalgos bokštas

Taip pat 15 metrų aukščio bokštas iš kurio matosi trys ežerai ir Veisiejų panorama. Pats bokštas atrodo lengvas ir neapkrautas, o į viršų veda sraigtiniai laiptai. Šalia bokšto yra įrengta ir vieta piknikui ir maudynėms, tad verta apsilankyti ir vasarą.

Čepkelių raisto apžvalgos bokštelis

Bokštelis yra įrengtas Čepkelių mokomajame take ir vaizdas į Čepkelių raistą yra tiesiog įspūdingas. Pats bokštelis nėra aukštas, įrengtas ant kalnelio, tad didelio aukščio jam ir nereikia.
Apsilankymas Čepkelių mokomajame take yra ribojamas, tad prieš vykstant reikia apsilankyti Dzūkijos nacionalinio parko direkcijoje ir gauti rašytinį leidimą.

Puvočių apžvalgos bokštas

Arba dar žinomas kaip Omnitel bokštas, nes apžvalgos aikštelė yra įrengta ant mobiliojo ryšio bokšto. Aikštelė įrengta net 30 metrų aukštyje ir nuo jos matosi Varėnos miškai bei etnografinis Puvočių kaimelis, pro kurį būtina bent jau pravažiuoti ir apžiūrėti senovinius pastatus. Asmeniškai man, šis bokštas yra vienas iš įdomesnių ir dėl savo aukščio ir dėl to, kad įrengtas ant veikiančio ryšio bokšto.

Merkinės apžvalgos bokštas

Gausiai lankomas ir daug kam žinomas bokštas, kurio aukštis 26 metrai su dviem skirtingo aukščio apžvalgos aikštelėmis. Iš bokšto matomas Nemuno kraštovaizdžio draustinis, Nemuno ir Merkio santaka, Pastraujo sala, Merkinės tiltas.