Jau esu minėjęs, kad po beveik 5 metų darbo iš namų, pagaliau pradėjau nuomotis biuro patalpas ir darbuotis iš naujos vietos. Tai nedidelis, 18 kv. metrų kabinetas, kurio nuomos kaina labai gera ir į kainą įskaičiuotos komunalinės paslaugos, elektra ir internetas.
Mano poreikiams, čia yra viskas, ko reikia, tačiau yra ir viena problema – kabinetas yra pietinėje pastato pusėje ir vasaros metu jame karšta kaip saunoje.

Tad, kai tik pasirodė prognozės, kad ateina milžiniški karščiai, nieko nelaukdamas pradėjau žvalgytis mobilaus oro kondicionieriaus.

Trumpas mobilaus kondicionieriaus pirkimo gidas

Pirmiausia svarbu nustatyti patalpos dydį, kurioje jis bus naudojamas ir atsirinkti tinkamus modelius. Kai kurie gamintojai nurodo palaikomą patalpos dydį kvadratiniais metrais, kai kurie kubiniais. Tikslesnis yra kubinis matavimas, nes mes trauksime oro iš patalpos ir pūsime jį į lauką, tad svarbus oro kiekis, todėl, jeigu gamintojas pateikia rekomenduojamos patalpos dydį kvadratiniais metrais, dažniausiai ji būna rėžiuose.

Antras svarbus parametras yra BTU. BTU tai britų šilumos kiekio vienetas, kuris matuoja energijos kiekį, reikalingą temperatūrai pakelti. Gamintojai jį mėgsta naudoti, nes jis visuomet yra gan didelis skaičius, nes skaičiuojamas patalpos plotui kvadratinėmis pėdomis.
Šis skaičius yra skirtas pasirinkti kondicionieriaus galingumui pagal patalpos dydį ir į jį reikėtų atsižvelgti, nes pasirinkus per mažo BTU kondicionierių patalpą užtruks ataušinti ilgiau, o pasirinkus per didelio – patalpa atvės per greitai, todėl kondicionierius turės dažnai įjungti ir išjungti kompresorių, taip sutrumpindamas įrenginio naudojimo trukmę.

Trečia – svarbu iš karto numatyti per kur bus išpučiamas karštas oras. Idealiu atveju tai būtų ortakis, išeinantis iš pastato, tokiu atveju būtų garantuojama, kad karštas oras nesugrįš į vėsinamą patalpą, tačiau daugeliu atveju ortakio nėra, todėl karšto oro išmetimo žarna tiesiog išvedama pro atvirą langą. Šis būdas turi trukumų, pagrindinis iš jų yra tai, kad karštas oras vėl sugrįžta atgal į patalpą ir vėsinimo, efektyvumas krenta, todėl naudojama oro tarpinė, kuri klijuojama prie atviro lango ir į ją įstatoma oro išmetimo žarnos antgalis.

Mano pasirinkimas

Iš pradžių domėjausi „TROTEC PAC 2000 E“, kuris pasirodė pakankamai pigus ir galingas tokio dydžio patalpai. Deja, jo pristatymas buvo numatytas tik po keleto savaičių, o įsirengti kondicionierių norėjau dar neatėjus karščiams. Antras mano pasirinkimas buvo „SENCOR – SAC MT7020C“, kurio parametrai buvo beveik tokie pat, kaip ir „Trotec“, tačiau paskutinę akimirką pasirinkau šiek tiek galingesnį modelį „SENCOR – SAC MT9020C“.

Vėsinimo galingumas: 9000 BTU/h
Rekomenduojamas patalpos dydis: 20-31 m2
Šaldymo elementas: R290
Galingumas: 1000W
Režimai: šaldymas, ventiliatorius, sausinimas

Taip pat man patiko, kad komplekte buvo lango tarpinė, tad nereikėjo jos užsakinėti atskirai ir nuotolinis valdymo pultelis.

Išpakavimas

Kito žodžio, kaip atgaiva, negaliu surasti. Vidurdienį lauke temperatūra pakilo iki 37 °C, o viduje laikosi 24 – 26 °C. Būtų galima ir dar labiau ją sumažinti, kondicionierius tikrai nedirba maksimaliu pajėgumu, tačiau nenoriu sukurti labai didelio lauko ir vidaus temperatūrų skirtumo.
Oro išmetimo žarną išvedžiau pro atvirą langą, prieš tai prie jo pritvirtinęs lango tarpinę, kuri visai neblogai sulaiko karštą orą, tačiau ir sumažina nuo gatvės patenkančių dulkių kiekį.

Lango tarpinė