Kelionės data 2019 rugpjūčio 22 – 24 dienos.

Bialystoke lankomės antrą kartą. Pirmą kartą šiame mieste lankėmės 2018 birželį ir nors oras dar buvo vėsus, tačiau miestas mums patiko, tad atsiradus keletui laisvesnių dienų nusprendėme jį aplankyti dar kartą.

Bialystokas

Arba lietuviškai verčiamas kaip Balstogė yra didžiausias miestas šiaurės rytų Lenkijoje, kurio teritorija iki 1513 m. priklausė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Trakų vaivadijai, o iki X a. šiose vietovėse gyveno lietuviams artima baltų gentis – jotvingiai.

Viešbutis „ibis Styles Białystok“

Kaip ir praeitą kartą apsistojome tame pačiame „ibis Styles Białystok“ viešbutyje. Šį kartą gavome kambarį 7 aukšte (702 kambarys). Rezervuodamas viešbutį visuomet prašau kambario kuo aukščiau – labai smagu vos atvykus apžiūrėti miestą iš aukštai.

Vaizdas pro viešbučio langą

Tą patį viešbutį pasirinkome tiesiog todėl, kad vieta jau buvo žinoma ir praeitą kartą nakvynės pasirinkimu nenusivylėme. Galbūt tik reikėjo pasirinkti kitą kambario tipą, nes gyvenome lygiai tokio paties išplanavimo kambaryje kaip ir prieš metus. Nors ir smagu atvykti į vietą, kuri jau šiek tiek pažįstama, tačiau norisi ir nedidelės įvairovės.

Lankytinos vietos

Šio apsilankymo metu neturėjome jokio konkretaus plano, ką norime pamatyti, tad daugiausiai laiko praleidome vaikštinėdami po miestą ir parkus. Žinoma, daug laiko praleidome Kosciuszko turgaus aikštėje, dar kartą pasivaikščiojome po Branickio rūmus (Pałac Branickich) ir pasėdėjome jaukiose lauko kavinėse, kurios supą visą aikštę.

O vaikščiodami po miestą aptikome ir įdomią skulptūrą skirtą teatrui.

Liudvikas Zamenhofas (Ludwik Lejzer Zamenhof)

Liudvikas Zamenhofas – tai Balstogėje gyvenęs žydų okulistas, labiausiai žinomas kaip Esperanto kalbos kūrėjas. Esperanto – tai labiausiai paplitusi dirbtinė kalba. Kurdamas esperanto kalbą, Zamenhofas norėjo, kad ją būtų galima lengvai išmokti ir kad ji taptų pagalbine tarptautine kalba.

Kaip bebūtų keistą, pirmojo apsilankymo metu neatkreipiau dėmesio į paminklus ir įamžinimus šiai kalbai ir jos kūrėjui. Miesto centre stovi Zamenhofo skulptūra, yra įsikūręs Liudviko Zamenhofo centras, kuriame įkurtas muziejus ir vyksta įvairūs renginiai.

Netoli miesto rotušės yra pastatas išmargintas Esperanto abėcėle.

Esperanto abėcėlė

Taip pat galima rasti ir kavinę bei viešbutį, pavadintus „Esperanto“, o užsukus į šalutinę gatvelę galima pamatyti ir namą, kuriame gimė Liudvikas Zamenhofas. Šį namą nesunku atskirti iš ant jo esančių piešinių.

Apsipirkimas

Į Balstogę žmonės traukia ne tik pasidairyti po miestą, tačiau labai dažnai ir apsipirkti. Apie kainas ir prekybos centrus jau šiek tiek rašiau praeitame įraše.
Šio vizito metu taip pat užsukome į keletą prekybos centrų, bet kažkaip neturėjome itin didelio noro apsipirkinėti, tad įsigijome keletą drabužių ir keletą smulkmenų.

Vaikštant po miestą suradome ir dar vieną prekybos centrą pavadinimu „Central“ (adresas Marii Skłodowskiej-Curie 2/1, Białystok), tačiau jis labiau primena universalinę parduotuvę, kurioje galima rasti visko – pradedant tušinukais, baigiant buitine technika. Šioje parduotuvėje taip pat nieko neįsigijome, tačiau ieškantiems žemesnių kainų – verta aplankyti šią vietą ir apsidairyti atidžiau.

Prekybos centras

Pabaigai

Štai tokia ta mūsų trumpa išvyka į didžiausią šiaurės rytų Lenkijos miestą. Iš esmės, daug lankytinu ar labai išskirtinių vietų ten nėra, bet ir viešėdami antrą kartą atradom ką veikti.
Kai būsime ir vėl kur nors netoliese, reikės aplankyti Podlasie liaudies kultūros muziejų „Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej“, adresas „Leśna 7, 16-010 Wasilków“, pasivaikščioti ir apžiūrėti senovinių pastatų instaliacijas.