Ši kelionė buvo visiškai neplanuota, tiesiog kai pamačiau, kad „Ryanair” pradeda skraidyti į Kopenhagą ir pardavinėja bilietus po 1€, negalėjau susilaikyti jų nenusipirkęs. Jeigu atvirai, su Danija man siejasi vienas pirmųjų projektų, prie kurių teko dirbti, tad atsirado puiki proga aplankyti Daniją, o tiksliau Kopenhagą.

Skrydis

Pats skrydis nėra koks nors išskirtinis – tiesiog eilinis skrydis, trunkantis apie 1 valandą ir 30 minučių. Įsiminė tik keletas dalykų: dar niekada nebuvau skridęs iš Kauno oro uosto, tad buvo įdomu pamatyti, kaip jis atrodo iš vidaus. Antras dalykas, kuris taip pat šiek tiek nustebino – tai jog „Ryanair” lėktuve yra užtektinai vietos kojoms. Visuomet maniau, kad jie bus blogesni už „Small Planet”, kuriuose sėdėti praktiškai neįmanoma, jeigu esi bent truputį aukštesnis, jau nekalbant apie tai, kai visiems būtina atsilošti sėdynę, vos tik pakilus. Taigi, grįžtant prie „Ryanair” lėktuvų – pasirodė jie visai neblogai, vietos kojoms yra, sėdynės nesilanksto (tad sėdintis priekyje neprispaus). Tad tokiam trumpam skrydžiui visai neblogai.

Viešbutis

Kai jau nusprendėme, kad tikrai keliausime prasidėjo intensyvios viešbučio paieškos. Kadangi planavome praleisti daug laiko keliaudami pėsčiomis pasirinkome ne itin prabangų, tačiau beveik miesto centre esantį „Best Western Mercur” viešbutį. Pats viešbutis, galėčiau pasakyti, yra tiesiog vidutinis. Standartinis kambarys (kurį užsisakėme) buvo kiek mažokas ir neturėjo dieninių užuolaidų, kas buvo šiek tiek nejauku, turint omenyje tai, kad pro visus langus ėjo bendras balkonas, tad visi norintys galėjo apžiūrinėti kambarį ir paliktus daiktus.

Pusryčiai buvo pakankamai neblogi, nors ir labai standartiniai – kiaušinienė, frikadilės, kietai ir minkštai virti kiaušiniai, sausi pusryčiai ir t.t. Vienas iš įdomesnių dalykų per pusryčius – tai galimybė pačiam išsikepti storą vaflį, kuris ne tik skanus, bet ir visai smagus užsiėmimas.

Viešbučio personalas gana malonus, puikiai kalba angliškai. Visame viešbutyje veikia nemokamas WiFi, kuris kartais mėgsta stipriai sulėtėti, tačiau naudotis galima.

Kopenhaga. Danija.

Naudinga

Keletas patarimų prieš išvykstant į Kopenhagą:

  • Atsisiųsti „Rejseplanen” programėlę. Tai nepakeičiamas dalykas keliaujant viešuoju transportu, pakanka įvesti vietą, iš kurios norite iškeliauti ir vietą į kurią reikia nukeliauti, programa ne tik suras metro, autobuso ar traukinio numerį, bet ir parodys kaip nusigauti iki reikiamos stotelės.
  • Atsisiųsti „Cph Card” programėlę. Apie „Copenhagen Card” plačiau aprašysiu sekančioje dalyje, tačiau programėlę galima išbandyti ir ankščiau. Ši programa pateikia visą informaciją apie lankytinas vietas ir nuolaidas susietas su „Copenhagen Card”. Pati programa kartais mėgsta nulūžti, tačiau tuo pačiu, tai labai puikus gidas po miestą.
  • Turėti žemėlapių programėlę. Po miestą daug lengviau keliauti, kai maršrutą rodo navigacija. Aš naudojau „Google Maps”.

Visi pagrindiniai patarimai susiję su programėlėmis, tačiau tai tiesa. Danija daug dėmesio skiria turistų patogumui ir yra išleidus nemažai programėlių palengvinančių keliavimą. Taip pat, visi didesni muziejai turės savo programėlės, su angliškais audio gidais ir įdomesniais faktais apie eksponatus.