GoPro HERO7 Black nusipirkau dar 2018 metais, praėjus vos keletui mėnesių nuo jos pasirodymo. Laukiau šios kameros, nes kaip tik planavome važiuoti atostogauti į Egiptą ir norėjau turėti ką nors su kuo būtų galima įamžinti kelionę, o laukiau būtent HERO7, nes tai buvo pirmoji kamera, kuri turi HyperSmooth stabilizavimą, tad net ir mėgėjiški filmavimai atrodo geriau.

Kartas nuo karto vis pasiimu kamerą į kokią išvyką, tačiau pastaruoju metu, ji dažniausiai taip ir stovi nenaudojama, o dėl pandemijos, padidėjus vaizdo skambučių kiekiui, pradėjau žvalgytis į internetines kameras (webcam), kad nereikėtų pastoviai išiminėti nešiojamo kompiuterio iš stovo ir atidarinėti ekrano.

Taip man besižvalgant toptelėjo mintis – juk turiu GoPro. Kamera nedidelė, galiu primontuoti virš ekrano ir turėsiu savos gamybos webcam. Pradėjau ieškoti informacijos kaip tai padaryti, ir pirmas puslapis buvo oficialus GoPro puslapis, kuriame pateikiama informacija, kad HERO8 turi webcam funkcionalumą. Tereikia atsisiųsti Mac arba Windows programą, prijungti kamerą USB laidu ir viskas. Deja, bent jau šiuo metu, tik HERO8 ir HERO9 turi šia funkciją. Senesnėse kamerose, kaip mano, ši funkcija yra programiškai išjungta ir nors ji galėtų būti įjungta su programinės įrangos atnaujinimu, tačiau kažkodėl nemanau, kad GoPro išleis tokį atnaujinimą.

Sekanti alternatyva, kurią išbandžiau, tai video signalo perdavimas RTMP protokolu. Nustatyti kamerą pavyko, gavau vaizdo signalą, tačiau vaizdo vėlavimas buvo apie 1s ir būtinai reikėjo telefono susieto su kamera, tad šį variantą taip pat teko atmesti.

Liko paskutinis variantas – įsigyti HDMI įrašymo įrenginį (HDMI capture device) ir prijungti kamerą su HDMI kabeliu.
HDMI įrašymo įrenginį užsisakiau iš AliExpress, o MicroHDMI į HDMI kabelį nusipirkau iš Skytech. Tvirtinimą prie ekrano sukonstravau panaudodamas GoPro tvirtinimą prie dviračio su keletu perėjimų.
Įrašymo įrenginys veikė iškart vos tik įjungus į USB. Nustatymuose atsirado naujas „Video capture device“ ir „Audio capture device“, kuriuos galima pasirinkti kaip įvesties įrenginius tiek Hangouts, tiek Skype ar Zoom programose.
Vaizdo vėlavimas labai mažas ir vaizdo skambučiuose beveik nejaučiamas, tačiau tam reikia išjungti HyperSmooth stabilizavimą. Aš dar sumažinau ir video kokybę iki 720p, tiesiog vaizdo skambučiuose didesnės nelabai ir reikia. Mielai sumažinčiau ir dar daugiau, tačiau tuomet GoPro neleidžia „Linear“ matymo lauko (lieka tik „Wide“ parinktis), o man visai nereikia, kad matytųsi beveik visas mano kabinetas.

Dar rekomenduočiau išimti ir akumuliatorių, nes kamera vis vien bus prijungta su USB krovumo laidu, tad pašalinus akumuliatorių nebus eikvojami jo krovimo ciklai.