Vienas draugas paprašė pagalbos perrašant Windows’us jo nešiojamas kompiuteryje. Viskas būtų lyg ir paprasta, tačiau problema buvo ta, jog neveikė DVD įrenginys. Pakeitimas būtų užtrukęs, be to šiaip ar taip jis nebuvo itin dažnai naudojams.

Pats priimtiniausias variantas pasirodė diegti iš USB rakto. Paruošti šį raktą nėra sudėtinga, tačiau tam, kad būtų greičiau nusprendžiau pasinaudoti jau sukurtais įrankiais. Pati pirmoji surasta programa buvo WinToFlash. USB raktas buvo sukurtas gan greitai, išmėginus ant ant savo kompiuterio įdiegimas pasileido, tačiau pabandžius diegimą paleisti kitame kompiuteryje jis taip ir nepasileido.

Vienu metu net buvo kilusi idėja diegti per tinklą, tačiau po ranka nebuvo Windows PE, o viską siųstis ir derinti nebuvo itin didelio noro, tad išmėginau dar vieną programą – WiNToBootic. Buvau nusiteikęs skeptiškai jos atžvilgiu, tikėjausi panašių rezultatų kaip ir su WinToFlash, tačiau buvau maloniai nustebintas. Sąsaja itin paprasta, vienas skirtumas tas, kad reikalingas ISO disko atvaizdas iš kurio bus kuriamas USB raktas, bet tai nusukelia daug problemų.

USB raktas buvo kuriamas ilgai, ilgiausiai užtruko duomenų kopijavimas. Nors ir teko ilgiau palaukti, bet šį kartą viskas veikė kuo puikiausiai. Tiesa WiNToBootic veikia tik Windows Vista ir naujesnėse sistemose.

Beje, tai pirmasis įrašas šiame naujame bloge. Tikiuosi reguliariai jame rašyti apie man pačiam ir, tikiuosi, dar kam nors įdomius dalykus.