Karantinas. Viena iš pramogų vakarais, kai darbams energijos jau nėra – tai filmų žiūrėjimas. Ir taip pagalvojau, kad būtų visai įdomu prisiminti ir peržiūrėti įdomesnius filmus panašia tematika.

Taigi, mano filmų sąrašas virusų ir pandemijos tematika

12 Monkeys (1995) / Dvylika beždžionių

Ateityje pasaulio populiaciją išnaikino žmonių sukurtas virusas, o išlikę gyvieji keliauju į praeitį, kad surastų ir surinktų informaciją apie tuos kurie sukūrė išplatino virusą.
Paminėjau šį filmą patį pirmą, nes tai vienas mėgstamiausių mano filmų, kurį mačiau jau daugybę kartų ir kaskart žiūrint, nors jau žinau kas ir kada bus, jis vis vien mane įtraukia.
Dar yra ir tokio paties pavadinimo serialas, kuris asmeniškai man nebuvo toks įtraukiantis, kaip filmas, tačiau pažiūrėti vis tiek verta.

Contagion (2011) / Užkratas

Pasaulyje pradeda plisti itin užkrečiamas virusas panašus į gripą, tačiau užsikrėtusieji miršta per keletą dienų.
Filmas atspindi ir šių dienų aktualijas, tik daug didesniu ir pavojingesniu mastu: pradedant nuo viruso plitimo, perdavimo, pandemijos, gydytojų pastangų, visuomenės trumparegiškumo, fake news ir galiausiai krizės suvaldymo.

The Andromeda Strain (1971)

Mokslininkų grupė, dirbanti slaptoje laboratorijoje, aiškinasi kas pražudė mažo miestelio žmonės ir kaip sustabdyti užkrato plitimą. Filmas sukurtas pagal Michael Crichton knygą tokiu pačiu pavadinimu.
Tai ne visai filmas apie virusą, tačiau jis įdomus tuo, kaip mokslininkai bando prieiti prie sprendimo ir kokius būdus ir apsaugos priemones tam pasitelkia.

Outbreak (1995)

Nedidelis Kalifornijos miestelis tampa naujo viruso epicentru. Ligų kontrolės ir prevencijos centras kartu su kariuomene karantinuoja visą miestą ir bando surasti kaip išgydyti likusius gyvuosius.
Galima sakyti, kad tai jau klasikinis filmas apie viruso, jo plitimo suvaldymą ir visus kraštutinius veiksmus, kurių galima imtis krizės akivaizdoje.

The Crazies (2010)

Tai 1973 metų filmo tokiu pačiu pavadinimu perdirbinys (remake). Mažame kaimelyje sudūžta lėktuvas, gabenęs nepaprastai pavojingą ir virusą, kuris žmonės paverčia agresyviais žudikais.
Filmas ne tiek apie patį viruso plitimą ar jo suvaldymą, kiek apie bandymą išgyventi tarp užsikrėtusiųjų ir pabėgti iš kaimelio, kurį saugo armija.

28 Days Later… (2007)

Veiksmas prasideda kai grupė aktyvistų išlaisvina narvuose patalpintas beždžiones, užsikrėtusias nauju virusu. Šis virusas, perduodamas per kraują, plinta itin greitai, o injekuotasis pavirsta įniršusiu ir kraujo ištroškusiu zombiu.
Taigi, pereinam šiek tiek į zombių tematiką, tačiau šiame filme jie labiau kaip viruso reprezentacija ir skatinimas veiksmui plėtotis, o pats filmas daugiau dėmesio skiria išgyvenimo temai ir iki kokių kraštutinumų tai gali privesti.

28 Weeks Later (2007)

Po 28 savaičių viruso plitimas suvaldytas, didžioji dalis užkrėstųjų mirė iš bado, o išlikę neužsikrėtę ir tie, kurie sugebėjo nuo viruso pabėgti, dabar grįžta į kariuomenės saugomą Londono rajoną, kad atstatytų populiaciją.
Visų pirma, aš nelabai suprantu, kodėl šis filmas turi tokį aukštą IMDB įvertinimą. Filmo pradžia įdomi: miestas atstatomas po viruso proveržio, žmonės kuriasi gyvenamosiose vietos ir bando prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų. Ir tuomet visas filmo gerumas baigiasi ir prasideda nelogiškumo banga. Suprasčiau, kad tai būtų koks nors vienas nelogiškas įvykis, skatinantis filmo plėtojimąsi, tačiau ne – absoliučiai nelogiški įvykiai ir veikėjų veiksmai tęsiasi iki filmo galo ir tada filmas baigiasi atvira pabaiga.

Dar nematyti filmai

Keletas filmų, kuriuos dar tik planuoju peržiūrėti:

  • The Cassandra Crossing (1976)
  • The Last Days (2013)
  • The Crazies (1973)