evarzytynes.lt – norim veikia, norim ne

Valstybės įmonė Registrų centras 2013 metais sukūrė sistemą, padedančia antstoliams skelbti aukcionus ir vykdyti juos elektroniniu būdu. Pati sistema, panašu, yra sukurta su Java programavimo kalba naudojant Apache Struts karkasą (galiu klysti, atidžiai netyriau, bet iš pirmo žvilgsnio panašu).

Varžytinių pradžia

Taigi, turėjau „malonumą” sudalyvauti viename aukcione, kuris buvo vykdomas per evarzytines.lt sistemą. Pati sistemos vartotojo sąsaja pakankamai gera, nors šį tą būtų galima nesunkiai patobulinti. Iš pradžių viskas vyko sklandžiai – prisijungiau identifikuodamas save per internetinės bankininkystės sistemą, sumokėjau nario mokestį, padariau pirmą statymą ir laukiau varžytinių pabaigos dienos.

Varžytinių pabaigos dieną, likus 20 min. iki varžytinių pabaigos, atlikau dar keletą statymų, jie buvo tinkamai užfiksuoti, tačiau mano siūloma suma kol kas nebuvo didžiausia (kažkas naudojosi automatinio kėlimo galimybe), tad per daug neskubėdamas ir po truputį keldamas kainą mėginau priartėti prie kito siūlytojo sumos. Ir čia manęs laukė siurprizas. Aukciono taisyklėse parašyta:

„96(3) . Jeigu iki šios Instrukcijos 961 punkte nustatyto varžytynių pabaigos laiko yra gautas bent vienas kainos pasiūlymas, varžytynės pratęsiamos papildomas penkias minutes nulį sekundžių ir per šį pratęstą papildomą laiką varžytynių dalyviai gali siūlyti kainą už parduodamą turtą”…. …”Po kiekvieno per pratęstą papildomą penkių minučių nulio sekundžių laiką gauto kainos pasiūlymo varžytynės pakartotinai pratęsiamos penkias minutes nulį sekundžių; šis laikas pradedamas skaičiuoti nuo naujo kainos pasiūlymo gavimo momento”… …”Pratęstos varžytynės baigiamos, jeigu per penkias minutes nulį sekundžių po paskutinio pratęstų varžytynių metu gauto kainos pasiūlymo negaunamas kitas kainos pasiūlymas.”

Taigi, su kiekvienu mano pasiūlymu, kuris padaromas per pratęstas 5 minutes, varžytinių pabaigos laikas turėjo būti nukeliamas dar penkioms minutėms.

Tačiau jeigu taip it būtų buvę – tuomet nebūtų šio straipsnio. Kai pradėjo tiksėti tos 5 minutės statymų nebebuvo galima atlikti. Laukelyje „Didžiausia pasiūlyta kaina” buvo rodomas besisukantis ratukas, o viršuje rodomas pranešimas, kad Jūsų pasiūlymas išsiųstas, tačiau atnaujinus varžytinių langą suma buvo neįskaičiuota. Ir tas 5 minutes aš desperatiškai mėginau pakelti tą sumą.

Varžytinių pabaiga

Varžytines pralaimėjau (kaip ir reikėjo tikėtis), tačiau pralaimėjau ne dėl to, kad nebenorėjau atlikti daugiau statymų, tačiau dėl to, kad sistema man nebeleido jų atlikti, taigi tai iškreipia pačią varžytinių idėją, kad kiekvienas užsiregistravęs varžytinių dalyvis gali pateikti pasiūlymus ir kitas dalyvis gali į juos reaguoti, tačiau varžytinių vedėjas (šiuo atveju sistema), negali nei vienam iš jų uždrausti to daryti.

Tad iškart po varžytinių paskambinai Registrų centro informacijos telefonu ir išdėsčiau susidariusią situaciją, buvau sujungtas su evarzytines.lt prižiūrinčiu padaliniu ir dar kartą papasakojau savo problemą. Mano nustebimui atsiliepusi specialistė patvirtino, kad kažkokia klaida vis tik įvyko ir panašu, kad dėl to keletą minučių sistema nebuvo pasiekiama. Tačiau po to buvo pasiūlyta parašyti elektroninį laišką, jame išdėstyti problemą ir jie atliks patikrinimą. Laišką išsiunčiau, atsakymo dar negavau, bet vis dar tikiuosi.

Pasvarstymai

Jeigu perskaitėte iki čia, kai kuriems galėjo susidaryti nuomonė, kad tai buvo mano paties problema, greičiausiai interneto ryšio sutrikimas, tačiau dalyvaudamas varžytinėse tuo pat metu dalyvavau „Skype” konferencijoje (skambutis nebuvo nutrūkęs), taip pat pastoviai gaudavau „Flowdock” žinutes, tad tikimybė, kad mano interneto ryšys dingo yra įmanoma, tačiau labai mažai tikėtina.

Naršyklės problemos – mažai tikėtinos. Kaip minėjau, iki varžytinių pratęsimo galėjau teikti pasiūlymus be jokių problemų.

Sesijos pabaiga – taip tikėtina problema, tačiau sistema praneša, kad „sesija nutraukiama po 30 neaktyvumo”, kadangi varžytinėse buvau ~45 ji turėjo pasibaigti anksčiau, nei bus pridėtos papildomos 5 be to visą laiką buvau aktyvus, perkrovus puslapį jokie pranešimai apie sesijos pabaigą nebuvo pateikti, pereinant į kitus puslapius jokių klaidų pranešimu taip pat nebuvo.

Pasvarstymai 2

Apie tai, kas galėjo įvykti iš mano pusės, svarsčiau praeitame skyriuje, o dabar laikas paspėlioti, kas gi galėjo nutikti pas juos.

Tiesiog sistemos klaida – ko gero labiausiai tikėtina, tačiau nepateisinama. Variantų gali būti įvairių, blogai ištestavo, nenumatė kokio nors atvejo, patyrė ryšio sutrikimų, spėlioti galima daug…

Išankstinis susitarimas – labiau sąmokslo teorija, nei tikrovė – galbūt sistemoje paliktos „galinės durys”, kurios leidžia suinteresuotiems asmenims pakreipti varžytinių eigą savo norima linkme?

Pabaigai

Tie, kurie skaitydami straipsnį galvojo, kad aš čia tiesiog bambu – būtų beveik teisūs :). Norėjau šiek tiek pabambėti dėl to, kad eilinį kartą gera Valstybinių institucijų iniciatyva nuvilia labiau, nei jos nebuvimas. Džiaugiuosi, kad vis daugiau dalykų galima atlikti internetu, tačiau šių sistemų kūrėjai turėtų labiau orientuotis į vartotoją ir užtikrinti stabilų jų veikimą.

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. Jevgenij

    Bandziau kelis kart saziningai laimet,istorija ta pati…

  2. Jevgenij

    Daugiau nedalyvausiu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *