Jau pusę metų darbuojuosi iš nedidelio nuomojamo biuro, o šiame biure stovi ir mano darbo stalas, prie kurio praleidžiu didžiąją dalį savo laiko. Viskas būtų lyg ir neblogai, tačiau tikrai negaliu pačiu tvarkingiausiu ir gerai organizuotu darbo stalu. Jame pilna laidų, elektros ir USB ilgintuvų ir šakotuvų, o dar ir išorinė klaviatūrą sugedo, tad darbuojuosi su savo MacBook klaviatūra, o pagrindinis ekranas stovi pakeltas ant tuščios kartoninės dėžės. Kadangi programuoju Android ir iOS, tad ant stalo visuomet galima rasti ir keletą telefonų.

Stalas prieš pradedant atnaujinimą

Jau seniai žinojau, kad noriu atsinaujinti, tad šiais metais pasidariau sau Kalėdinę dovaną ir pasiryžau visiškam darbo stalo makeover’iui. Šiam tikslui užsisakiau du naujus monitorius „DELL P2418D“, prie stalo tvirtinamą stovą skirtą dviem monitoriams, vertikalų MacBook stovą ir, žinoma, naują klaviatūrą „Apple Magic Keyboard“.

Pirkiniai

Monitoriai „DELL P2418D“

Monitorius išsirinkti buvo sunkiausia. Žinojau, kad noriu ekranų su kuo mažesniu apvadu ir VESA tvirtinimu, kad pritvirtinus ant stovo atrodytų kiek įmanoma estetiškiau. Antras reikalavimas buvo QHD rezoliucija, dar žinoma kaip 1440p ekrano rezoliucija, kurią sudaro 2560×1440 pikseliai su 16×9 santykiu. Su šia raiška dažniausiai gaminami 27 colio ekranai, tačiau aš ieškojau 24-25 colių, tam, kad pikselių tankis būtų kuo didesnis, o tai lemia malonesnį akiai vaizdą ekrane.

Kadangi didelės pinigų sumos išleisti nenorėjau, tad paskutiniam etape liko pasirinkimas iš 3 monitorių: „Dell U2518D“, „Lenovo ThinkVision P24h“ ir „DELL P2418D“

Pirmasis pasirinkimas „Dell U2518D“ atrodo labai neblogai. Šis modelis pakeičia iki šiol gaminta „Dell U2515H“ apie kurį atsiliepimai buvo tiesiog puikūs, tačiau būtent „Dell U2518D“ modelio atsiliepimai ne tokie geri. Daug kas skundžiasi dėl apšvietimo nevientisumo (backlight bleeding) ir pastovių vaizdo iškraipymų atvaizduojant dinamiškus elementus. Lyginant su mano pasirinktu variantu, jis turėjo vieną privalumą – galimybę nuosekliai jungti keletą ekranų naudojant „DisplayPort chaining“, o tai reiškia, kad į kompiuterį būtų užtekę prijungti vieną video kabelį..

Antras variantas „Lenovo ThinkVision P24h“ turėjo USB-C jungtį, kuri būtų didelis privalumas atsinaujinus kompiuterį, nes ta pačia jungtimi būtų galima ne tik perduoti vaizdą, bet ir užmaitinti patį kompiuterį. Tai pat šis modelis palaikė „DisplayPort chaining“, tad į kompiuterį būtų užtekę įjungti vieną USB-C laidą ir viskas. Deja, atsiliepimai taip pat labai nedžiugino dėl tos pačios apšvietimo nevientisumo (backlight bleeding) problemos ir dar neplanavau atsinaujinti kompiuterio, tad kurį laiką USB-C privalumas būtų neišnaudotas.

Trečiasis variantas „DELL P2418D“ buvo pats pigiausias iš visų. Deja, jame nėra nei „DisplayPort chaining“, nei USB-C ir kraštelis šiek tiek storesnis už „Dell U2518D“, tačiau atsiliepimai buvo neblogi, tad įvertinęs visus pliusus ir minusus pasirinkau būtent šiuos monitorius.

Klaviatūra „Apple Magic Keyboard“

Nuo pat MacBook įsigijimo naudojausi laidine Apple klaviatūrą A1243 ir klaviatūra, nes dirbant namuose man patinka prisijungti kompiuterį prie didesnio ekrano. Deja, po neatsargaus valymo, truputis drėgmės pateko į klaviatūros vidų, o tiek ir užteko, kad keletas mygtukų nustotų veikti.

Prie šios klaviatūros buvau pripratęs, tad ieškojau kažko panašaus. Pirmas man patikęs variantas buvo naujoji bevielė „Apple Magic Keyboard A1843“ su skaičių mygtukais. Kaip klaviatūra ji kiek brangoka ir iš pradžių truputį abejojau savo pasirinkimu, tačiau keletą dienų padirbėjus visi nuogąstavimai išgaravo ir spausdinasi su ja kur kas smagiau nei su senąją, o ir ant stalo atsidaro daugiau vietos, nes nereikia laido.

Žinoma, senoji klaviatūrą turėjo vieną privalumą – 2 USB jungtis šonuose, kurios buvo patogios įsijungti pelės imtuvą ir telefoną.

Monitorių stovas „ART L-02N“

Ilgai rinktis neteko, tiesiog patikrinau, kad išlaikytų atitinkamo svorio monitorius, tvirtintųsi prie stalo ir, žinoma, kad būtų skirtas dviem monitoriams.

Vertikalus kompiuterio stovas

Nusprendžiau pasistatyti savo nešiojamą kompiuterį vertikaliai, todėl, kad didžiąją laiko dalį jis būna užverstas ir stovėdamas vertikaliai jis užima daug mažiau vietos ir atrodo tvarkingiau.

Stovas pagamintas iš aliuminio, viduje turi guminius paminkštinimus, o laikomo kompiuterio plotis reguliuojasi 4 varžtais. Tiesą pasakius, net nesitikėjau, kad jis bus tokios geros kokybės.

Neišpakuoti pirkiniai

Atnaujinimas prasideda

Darbai prasidėjo nuo stalo atlaisvinimo, dulkių valymo ir pasiruošimo montuoti naująją įrangą.

Pradėjau nuo monitorių laikiklio, komplekte buvo beveik visi reikiami įrankiai, reikėjo tik „Philips“ atsuktuvo su kuriuo prisukau VESA tvirtinimus prie monitorių.

Pritvirtintas monitorių laikiklis ir monitorius ruošiamas tvirtinimui

Monitoriai pritvirtinti prie stovo

Monitoriai sumontuoti. Monitorių prijungiau HDMI kabelių ir, tiesą pasakius, planavau prijungti kitą naudojantis DisplayPort perėjimu į HDMI, tačiau, pasirodo, kad mano turimas perėjimas palaiko tik HD (1920×1080) rezoliuciją, tad reikėjo įsigyti ir du kabelius iš MiniDisplayPort į DisplayPort. Klaviatūra prijungta kabeliu tik tam, kad pasikrautų, vėliau ji jungsis per Bluetooth.

Diena ėjo į pabaigą ir reikėjo šiek tiek padirbėti, tad keletui valandų prisijungiau kompiuterį ir pratesiau atnaujinamą sekančią dieną.

Pirminis variantas

Sekančią dieną pradėjau nuo paprasto kabelių sutvarkymo – tiesios pritvirtinau laikiklius prie stovo ir juose pravedžiau kabelius, taip pat pasinaudojau USB šakotuvais monitoriuose ir pritvirtinau keletą įrenginių tiesiai ant stovo. Iš galinės pusės atrodo šiek tiek netvarkingai, tačiau iš priekio nieko nesimato.

Kabeliai

Baigtas atnaujinimas

Atnaujinimas, mano nuomone, gavosi tikrai vykęs. Dabar darbuotis tapo kur kas maloniau. Visų pirma dingo ir pasislėpė didelė dalis įrenginių ir vizualiai darbo vieta atrodo didesnė. Nauji monitoriai – tai vienas malonumas, pagaliau turiu du vienodo dydžio ir vienodo aukščio monitorius. Prie QHD raiškos reikėjo šiek tiek priprasti – viskas atrodė staiga sumažėję. Priminė laikus, kai nuo WXGA (1280×800) perėjau prie HD (1920×1080), tačiau po keleto dienų akys priprato ir dabar žemesnės rezoliucijos vaizdas atrodo netgi per didelis. Žinoma, teko IntelliJ IDEA redaktoriuje padidinti šrifto dydį, nes kodas atrodo stipriai per mažas ir dirbti nebuvo patogu. Labai norėčiau, kad macOS leistų pakeisti mastelį (display scaling) ne tik Retina, bet ir visiems kitiems monitoriams, tuomet šrifto dydžio keitimo visai nereikėtų.

Baigtas atnaujinimas

Darbų dar šiek tiek liko. Vis dar reikia sutvarkyti kabelius po stalu, šiam tikslui planuoju įsigyti ir pritvirtinti kabelių lovelį, kuriame pritvirtinsiu elektros ilgintuvą ir paklosiu kitus ilgesnius kabelius.