Po truputį tęsiame apžvalgos bokštų ir bokštelių lankymą, labai tikiuosi kad iki šių metų pabaigos aplankysime visus mums žinomus. Šios išvykos metu aplankėme 5 bokštus (neblogas sutapimas penktai išvykai), žinoma, du iš jų buvo švyturiai, tačiau techniškai jie juk vis vien bokštai ir nuo jų atsiveria puikūs vaizdai.

Pridedu žemėlapį ir nuorodą į prieš tai buvusią išvyką.

Drevernos apžvalgos bokštas

Vos prieš keletą metų (2015 m.) dešiniajame marių krante, Drevernos kaime pastatytas bokštas nuo kurio atsiveria Kuršių marių nacionalinio parko vaizdai ir tolumoje matosi kopos. Bokšto išskirtinumas – viršuje įrengtos metalinės kėdutės, bet man labiausiai patiko atsiveriantys vaizdai. Į vieną pusę marios, už kurių matosi kopos, šalimais poilsiniai nameliai ir veikiantis uostas, tad gražią dieną galima ilgai žvalgytis į visas puses.

Ventės rago švyturys

Medinis švyturys šioje vietoje buvo pastatytas dar 1837 m., o 1860 m. buvo pradėtas statyti mūrinis, kuris išliko iki šiol. Buvo smagu lipti ganėtinai senais metaliniais laiptais su mediniu turėklu ir ornamentais. Šiokia tokia atsvara šaltiems ir aukštiems metaliniams bokštams.
O užlipus į apžvalgos aikštelę, esančia 11 metrų aukštyje, atsiveria Ventės rago panorama.

Uostadvario švyturys

Lyginant su Ventės rago švyturiu, šiek šiek tiek naujesnis, pastatytas 1867 m. ir šiek tiek aukštesnis (18 metrų), į viršų veda betoniniai laiptai, tad nors lipti ir patogu, tačiau ne taip žavu. Šiame švyturyje vis dar palikta žibintas, kurį šiuo metu atstoja paprasta kaitrinė lempa, tad galima ne tik pasižvalgyti po apylinkes, bet ir atkreipti dėmesį į švyturio techninę dalį.

Pakalnės apžvalgos bokštas

Dar vadinamas „Rusnės apžvalgos bokštu“. Tai neaukštas, medinis bokštas su šiaudiniu stogu, stūksantis Nemuno deltos regioniniame parke. Iš bokštelio matosi aplink esančios pievos, bei keik tolėliau esančio Kuršių marios.
Bokštas senas, mediena kai kur šiek tiek sutrūnijusi, o laiptai gan stipriai siūbuoja. Matosi nesenų pataisymų ir sutvirtinimų, bet lipti vis vien truputį nemalonu.

Vilkyškių apžvalgos bokštas

Tai medinis, neaukštas ir vis dar puikios būklės bokštas pastatytas Vilkyškių miestelyje. Nuo bokšto atsiveria miestelio vaizdai ir aplink esantys ūkiai.